Popis jednotlivých služeb

Úvodní schůzkaNa úvodní schůzce se seznámím s Vaší kočičkou, domluvíme se na podrobnostech a průběhu hlídání, ukážete mi vše, co budu k práci potřebovat, tedy kde je kočičí WC, kde má kočka uschované krmení, kolik krmení a jaké je zvyklá dostávat atd. Podepíšeme dohodu o hlídání, převezmu od Vás klíče a domluvíme se na platbě. V případě, že se během této schůzky rozhodnete mé služby nevyužít, nic se neděje, tato služba je vždy zdarma.
Dohoda o hlídání – Jedná se o dokument, na základě kterého budu přesně vědět, jaké služby si přejete. Dohoda o hlídání obsahuje přesný rozsah domluvených služeb, kontakt na Vás, Vašeho veterináře i kontaktní osobu, na kterou se mohu obrátit v případě, že se mi nepodaří spojit s Vámi, kompletní cena Vámi objednaných služeb včetně data splacení, a další důležité informace pro výkon mé práce. Jak taková Dohoda o hlídání vypadá se můžete podívat zde: Dohoda o hlídání v PDF
Zpráva z hlídání – Tato zpráva je zahrnutá do standardní doby hlídání. Vaši kočičku natočím nebo vyfotím a popíšu Vám, jak dnešní návštěva probíhala. Tuto zprávu Vám odešlu každý den po dokončení hlídání na předem domluvený kontakt (email, messenger apod.).
Služba 1x 30 minut – V případě výběru této služby navštívím Vaši kočku jednou za den na 30 minut. I tato služba obsahuje kompletní servis, stejně jako ostatní varianty. Jak už je zmíněno výše, tuto službu doporučujeme pro kočky, které nemají rády a nevyhledávají kontakt s člověkem. Jde tedy pouze o kontrolu, zda je kočka v pořádku. V žádném případě toto nedoporučujeme pro společenské kočky závislé na kontaktu s lidmi!!
Služba 1x 60 minut – Návštěva Vaší kočičky jedenkrát za den na dobu 60 minut. Většina času je věnována hře s kočkou a mazlení. Vhodné pro kočky, které mají kontakt s lidmi rády, ale jen omezený, nebo v případě, že vlastníte 2-3 kočky.
Služba 1x 90 minut – Pokud si vyberete tuto službu, navštívím Vaši kočku jednou denně na hodinu a půl. Po obstarání základních potřeb se věnuji hře s kočkou, mazlení, případně dalším aktivitám, na kterých se dohodneme při úvodní schůzce. Doporučuji pro kočky, které mají rády delší kontakt s člověkem, jsou hravé a potřebují řádné vybití energie, nebo v případě, že máte 4 a více koček.
Služba 2x 60 minut – Při této službě docházím za kočičkou dvakrát denně na hodinu. Doporučuji pro kočky, které jsou zvyklé dostávat krmení 2x denně a potřebují více kontaktu s lidmi.
Služba 2x 90 minut – Zvolíte-li tuto variantu, s Vaším miláčkem se uvidím dvakrát za den na hodinu a půl. Dobré pro chovatelské stanice nebo pro domácnosti se čtyřmi a více kočkami, které jsou zvyklé na krmení 2x denně a na častý kontakt s člověkem.
Kombinace 1x 30 a 1x 60 minut – V tomto případě se s kočičkou uvidím 2x za den, jednou na hodinu, jednou na půl hodiny. Doporučuji pro kočky, které jsou zvyklé na krmení 2x denně, ale například večer už nepotřebují tolik kontaktu s lidmi jako přes den (nebo naopak) a chtějí svůj klid. Půlhodinová návštěva je tedy hlavně pro doplnění krmiva a kontrolu, zda je vše v pořádku.
Přespání s kočkou v bytě klienta (22:00-8:00) – Jedná se o službu, při které s Vaší kočkou strávím noc. V ceně je nakrmení kočky večer i ráno. Vy jako klient předem stanovíte, kde budu spát. Doporučuji pro kočky, které přes noc nerady bývají samy nebo v případě, že z různých důvodů potřebujete mít kočičku přes noc pod dozorem, ale musíte odjet a sami to nezvládnete. Jako příklad můžeme uvést kočku po operaci, kdy vy musíte odjet, ale potřebujete vědět, že bude v pořádku a pod dohledem, pro případ nouze. Jako další příklad můžeme použít případ, kdy očekáváte narození koťat kolem data, kdy musíte odjet. Porod v noci je totiž častým případem.
Výhodné balíčky – Jedete na dovolenou, musíte na služební cestu nebo potřebujete z jakéhokoli dalšího důvodu odjet na delší dobu? V tom případě jsou tyto balíčky přesně pro Vás. Můžete si vybrat mezi základními 6 variantami, nebo pokud Vám žádná z těchto nevyhovuje, domluvíme se dle Vašich požadavků a potřeb na individuální variantě výhodného balíčku. Ať zvolíte jakoukoli možnost, můžete si být v průběhu Vaší nepřítomnosti jistí, že o kočičku je každý den postaráno dle předem smluvených požadavků.
Stříhání drápků – Nezvládáte doma sami ostříhat kočce drápky a za cestu k veterináři to nestojí? V pořádku, ráda Vám pomůžu. Jelikož mám zkušenosti i s kočkami, kterým se stříhání drápků moc nezamlouvá, mohu Vám dát několik různých tipů a rad, jak se této činnosti přestat obávat a zvládat ji bez potíží. Stříhám však pouze drápky na předních nohou!
Česání – Potřebujete pomoc s vyčesáním kočičky? Stačí říct. V případě, že nevlastníte vhodné kartáče a přípravky, mohu doporučit několik variant, které mám osobně odzkoušené. Cenu uvádím v rozpětí od 50 do 150 Kč proto, že každá kočka má jinou srst, a každá z nich potřebuje jiný druh úpravy. Pokud potřebujete jen jednoduché pročesání srsti, aby se kočka zbavila podsady nebo mastnoty, bude cena nižší než v případě, kdy bude srst kočky zacuchaná a plná dredů.
Koupel – Kromě česání a stříhání drápků Vám mohu poskytnout pomoc i při koupání kočky. Jak většina majitelů koček ví, koupel často není vůbec potřeba, jelikož kočka se umývá každý den sama. Každopádně občas se stane, že se kočička ušpiní nebo s ní třeba chcete vyjet na výstavu. V těchto případech je koupel většinou až nutností. Nevíte-li si rady, ráda Vám pomohu a opět nabídnu několik rad, jak na to J
Venčení na vodítku – Má Vaše kočička ráda procházky venku, ale Vy zrovna nemáte dostatek času? Nevadí, Vašeho miláčka mohu vyvenčit já. Na schůzce se domluvíme, kdy a na jak dlouho mám kočku vzít ven, jakou trasu s ní jít, co má venku ráda a čeho se naopak může bát nebo polekat apod.
Kontrola u veterináře –Nestíháte s kočičkou zajet k veterináři? Potřebujete na kontrolu po operaci, na očkování nebo vyzvednout léky, ale nepustí Vás z práce? Nic se neděje, jsem tu pro Vás. U této služby si navíc neúčtuji dobu, kterou strávím s kočičkou čekáním na ošetření. Cena se tedy skládá pouze z ceny samotného zákroku a cestovného (v případě, že pojedu vlastním autem nebo MHD).
Focení koček – Přejete si fotky svého miláčka na pěkném pozadí? Chcete si fotky vystavit a mít je v dobré kvalitě? I tuto službu Vám mohu poskytnout. Můžete si vybrat z několika možností, jak Vaši kočku nafotíme. Vydáme se ven (přírodní světlo je přece jen na fotkách to nejlepší), naaranžujeme „fotokoutek“ u Vás doma a využijeme vše, co bude po ruce, nebo přivezu celou aparaturu, tedy reflektory, pozadí apod. V posledním případě se ale kočka nemusí hned na první pokus cítit bezpečně a uvolněně, takže fotky nemusí být podle Vašich představ. Ať zvolíte jakoukoli z těchto tří variant, výstupem focení je 5 kusů vytištěných fotografií dle Vašeho výběru.
Asistence na výstavě – Chystáte se poprvé na výstavu? Nebo jste už zkušený vystavovatel, ale jedete s více kočkami a bojíte se, že to sami nezvládnete a nebudete stíhat všechna posouzení? Pro tyto případy je připravená tahle služba. Po celý den konání výstavy Vám budu pomáhat s čímkoli bude potřeba. Od zdobení klece přes přípravu kočky před posouzením, držení během posouzení až po vyzvednutí diplomu. V případě potřeby mohu vypomoct i s přípravou kočky před výstavou. Veškeré podrobnosti samozřejmě probereme předem na úvodní schůzce.
Zalévání květin v průběhu hlídání – Tato služba je samozřejmě zdarma, pouze doplňková k hlavní službě – hlídání. Předem se domluvíme, jak často které kytky zalévat apod.
Převzetí pošty – Má Vám v průběhu nepřítomnosti přijít balík? Stačí když to na úvodní schůzce zmíníte a domluvíme se tak, abych za Vás zásilku převzala. Pokud je balík na dobírku, pokud možno přesnou částku nachystejte na předem dohodnuté místo. Je-li balík již zaplacený, nemusíme nic víc řešit. Pokud budete chtít, ať Vám pravidelně vybírám poštovní schránku, i na tomto se dohodneme předem.
Obstarání ostatních malých domácích mazlíčků – Máte doma kromě kočky i králíka, křečka nebo třeba papouška? Samozřejmě ho nenecháme bez dozoru. Stačí, když mi přesně řeknete, co zvířátko potřebuje a bude o něj postaráno. Cena je uvedena opět v rozpětí z toho důvodu, že některému zvířátku jen vyměním vodu a krmení, ale některé potřebuje i výměnu podestýlky, úklid klece a podobně. Podle náročnosti se tedy cena mění.