Jak už jste mohli zjistit v sekci „O nás“, jsme milovníci zvířat. Na našich kočičkách nám opravdu záleží, proto se pro ně snažíme vybrat ty nejlepší nové rodiny, u kterých jsme si jisti, že našemu odchovu dopřejí stejnou nebo ještě lepší péči než my. Každé koťátko se okamžitě stává důležitým pro každého z nás. Už od těhotenství naší kočičky, přes porod, otevírání očiček, první krůčky, první neplechu a ničení hraček, až po odchod do nového domova. Jelikož je každé miminko od první chvíle členem naší rodiny, není pro nás jejich odchod jednoduchý (což pozná každý, kdo si od nás koťátko bude odvážet => předem se připravte na slzavé údolí :-D). Proto je pro nás důležité, abychom vybrali nové rodiny tak, aby bylo jisté, že budou tyto miláčky vychovávat nadále se stejnou láskou a péčí, jako jsme to dělali my.

Při zájmu o koťátko

Jak jste jistě pochopili z předchozího odstavce, na nových majitelích našich kočiček nám opravdu záleží. Pokud tedy máte o některého z našich nejmenších zájem, prosíme o upřesnění toho, co přesně hledáte (případně které koťátko Vás zaujalo) a co by měla Vaše vysněná kočička splňovat. Také prosíme o pár slov o Vás, takové menší představení, protože na prvním dojmu přece jen záleží, i když je to „pouze“ písemně. Pro žádného chovatele není jednoduché, když musí odepisovat na zprávy typu: „Kolik chcete za kočku?“, „Za kolik je?“, a tak podobně. Proto je dobré se představit, říci o co máte zájem a různé dotazy, přičemž dotaz na cenu si klidně schovejte až pro druhou či třetí zprávu. O ceně se však ještě pobavíme níže.

Informace o ceně koťátek

Pokud se rozhodnete pořídit si Mainskou mývalí kočku, budete mít dvě možnosti. Pokud máte chovatelskou stanici, nebo ji hodláte zakládat, budete hledat kočičku do chovu. Pokud však chovat nechcete, a přejete si pouze domácího společníka, hledáte kočičku „na mazlíka„. V obou případech má každé koťátko svůj průkaz původu, takže o ten nepřijdete, ani když si vezmete mazlíčka. A teď už k tomu hlavnímu: jaká je tedy cena?
– Cena domácího společníka se pohybuje mezi 15-20 tisíci korun.
– Cena chovné kočičky pak vychází v rozmezí 35-45 tisíc korun.
Při rezervaci koťátka se skládá nevratná rezervační záloha, kterou sami sobě zaručíte, že Váš vysněný miláček, po dosažení potřebného věku, bude už jen a jen Váš (= kočička se okamžitě stává zamluvenou a není možnost ji dále nabízet k prodeji). Záloha je individuální, záleží na takové domluvě, která bude vyhovovat oběma stranám.
Při odběru koťátka se pak doplatí zbylá částka do celkové ceny.

Samozřejmě chápeme, že ne každý je ochoten obětovat tisíce korun za kočičku, avšak Vám můžeme zaručit, že pokud je o kočičku od malička pečováno s nejvyšší prioritou tak, jako u nás, dostanete v podstatě hotový uzlíček radosti. Žádáme Vás tedy, abyste měli s chovateli celkově pochopení, jelikož vychování kočičky není vůbec jednoduchá věc. Každý z nás o jednotlivá koťátka pečuje od jejich prvního nadechnutí až do doby, kdy si je převezme nový majitel. Tato péče skrývá neskutečné množství času, trpělivosti, lásky a samozřejmě i peněz.

Nemyslete si, prosím, že cena je taková kvůli průkazu původu. Není to totiž správné tvrzení. Ten, kdo si myslí, že kočka s PP je naprosto zbytečný přepych, je na omylu. Nejedná se jen o ten kus papíru, ale tím, že si osvojíte kotě z chovatelské stanice, si v podstatě zaručíte, že Vaše nová kočička je opravdu Vámi požadované plemeno, je z testovaného chovu, vychovávaná mezi lidmi (= dostatečně socializovaná), naučená hygieně a vychovaná v láskyplném prostředí, což se kladně podepisuje na psychice každé kočky. Pokud se někdo rozhodne raději pro kočku bez PP kvůli tomu, že je o půlku levnější, ve většině případech za ni v závěru utratí více peněz, než za kočku z registrované CHS, protože jeho nový mazlíček musí hned po týdnu k veterináři kvůli zdravotním problémům. Není příjemné, když si pořídíte nového kamaráda (a za dobrou cenu) a po dvou letech se s ním musíte rozloučit, protože měl bohužel nějakou vrozenou vadu. Proto žádáme, abyste si své rozhodnutí dobře promysleli.

Další důležité informace

  • Koťátka mohou do nových domovů nejdříve ve věku 13 týdnů. V případě, že se jedná o domácího společníka, doba se ještě prodlouží kvůli kastraci. Proto může koťátko odcházet třeba i v 16. týdnu věku. Nemusíte se bát, nebudete o nic ochuzeni ani když si kočičku osvojíte později. Prvních 12 týdnů totiž u koček probíhá důležitý sociální vývoj, který nesmí být ničím obzvláště nezvyklým narušen. Kotě by potom mohlo mít psychické problémy, nebylo by dostatečně socializované, což by se projevilo v jeho chování, hraní a někdy dokonce i ve zdraví.
  • Každé koťátko, které od nás odchází do nového domova, je řádně odčervené, očkované, čipované, případně i kastrované.
  • Každý malý miláček má svůj průkaz původu, který dostanete při vyzvednutí chlupáče u nás.
  • Váš nový mazlíček je vybaven malým balíčkem do začátku, který většinou obsahuje stravu, na kterou je kotě zvyklé, nějaké hračky, pamlsky, pelíšek a další (pro jednodušší začátek v novém domově).
  • Před odjezdem je nutné vyplnit kontaktní údaje nového majitele do kupní smlouvy. V případě zájmu můžeme smlouvu zaslat elektronicky předem k prostudování.
  • Naše koťata nejsou vhodná k volnému vypouštění ven. Pokud chcete kočce dopřát čerstvý vzduch, zasíťujte okna nebo balkon, vytvořte pro ni voliéru nebo ji berte na výlety na vodítku. Nikdy kočku nepouštějte bezprizorně ven.
  • Samozřejmostí jsou také rady do začátku – co má kočička ráda, co v její přítomnosti nedělat, jaké podněty dobře/špatně snáší, apod. K dispozici pro dotazy jsme však nepřetržitě.

Čím krmíme

Naše kočky jsou zvyklé na pestrou stravu. Kapsičky a konzervy různých značek včetně granulí Royal Canin nakupujeme na zoohit.cz nebo spokojenypes.cz.
Granule Leonardo nakupujeme na Krmím kvalitně  a můžeme jen doporučit!
Samozřejmostí je pro naše kočky i syrové maso krájené na kousky. Kombinujeme kuřecí, krůtí, hovězí a vepřové, důležité jsou ale i vnitřnosti jako srdce nebo játra.

Novým majitelům samozřejmě vždy přesně poradíme s krmením našich odchovů.

Pokud jsme Vás tedy neodradili, moc rádi Vás potkáme buď na některé z výstav, nebo přímo na osobní návštěvě naší „chovky“ 🙂